З 16 СІЧНЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - УКРАЇНСЬКОЮ!

Дата: 26.01.2021 15:16

16 січня, у нашій країні сфера обслуговування перейшли винятково на українську мову. У кав'ярнях, ресторанах, магазинах, на заправках, у банках до відвідувачів мають звертатися державною. Винятком вважається лише особисте прохання клієнта. Усі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов'язані обслуговувати споживачів і надавати їм інформацію про товари і послуги винятково українською мовою. Такі правила закріплено статтею 30 Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" яка набула чинності 16 січня.

Перелік сфер, які повинні обслуговувати українською мовою:

- кафе, ресторани, бари та інші заклади громадського харчування;

- торговельні заклади (магазини, супермаркети, ТРЦ);

- інтернет-магазини;

- банківські установи;

- аптеки;

- автозаправки;

- бібліотеки;

- розважальні заклади;

- спортзали;

- салони краси;

- заклади побутового обслуговування.

Обслуговувати українською також зобов'язані заклади, що надають соціальні, освітні послуги (зокрема на гуртках, секціях, навчальних курсах), здійснюють медичне обслуговування тощо.

Державною мовою має подаватися інформація в цінниках, квитках, меню, інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, дані про терміни експлуатації, опис послуг тощо. Дублювання інформації іншими мовами допустиме.