Відповідальність за вчинення домашнього насильства!
Зміни, які передбачаються Законопроектом, є вкрай важливими:
притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства осіб, які раніше несли відповідальність за адміністративними статутами;
можливість розгляду справ без участі кривдника, який був повідомлений належним чином;
введення суспільно корисних робіт як виду адміністративного стягнення;
передбачення можливості адміністративного затримання особи при вчиненні домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування.
Законодавчі зміни посилюють гарантії захисту прав членів родин військовослужбовців, поліцейських та інших категорій осіб, які несуть відповідальність за домашнє насильство та насильство за ознакою статі за дисциплінарними статутами, при вчиненні насильства з боку цих осіб, а також випливають з низки міжнародних зобов’язань України.
А можливість розгляду справи без участі кривдника посилить належне реагування держави на випадки домашнього насильства та дозволить запобігти уникненню від відповідальності.
Проте є дискусійні аспекти, які потребують вдосконалення зокрема застосування суспільно корисних робіт як виду адміністративного стягнення можливе у випадках, коли є встановлений фінансовий аспект правопорушення, що є проблемним при притягнення до відповідальності за вчинення домашнього насильства.
Також важливим є передбачення направлення на проходження програм для кривдників на загальних підставах осіб, які раніше несли відповідальність за адміністративними статутами.