І на оновленій землі врага не буде, супостата, А буде син, і буде мати, І будуть люде на землі.

Дата: 10.03.2021 11:44

Цей пам'ятник Тарасові Шевченку, непоказний на перший погляд, - унікальний, адже встановлений на висоті 4200 м над рівнем моря  на піку Шевченка на Суганському хребті у Кабардино-Балкарії.

Цю вершину (тоді ще безіменну) вперше  підкорили українські альпіністи з Дніпра (тоді - Дніпропетровська) на чолі з відомим альпіністом та геодезистом Олександром Зюзіним на честь 125-ї річниці від народження Кобзаря  24 серпня (символічно!) 1939 року. За правом першопроходців українці назвали підкорену вершину на честь Шевченка.

Відтоді вона приваблює альпіністів, особливо в ювілейні дати Поета. Так, у 1964 році до 150-ліття Шевченка альпіністи з Дніпра встановили на вершині гори погруддя  поета, виготовлене інженером-конструктором ракетно-космічної техніки Владиславом Хромовим на легендарному Южмаші із легких сплавів алюмінію, що йшов на виготовлення ракет і супутників.

У березні 1989 р. (це було перше зимове сходження на пік) там було встановлено меморіальну дошку на честь 175-ліття Тараса Шевченка та пам'ятний знак "Пік Шевченка".