Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Дата: 11.04.2021 12:10

11 квітня щорічно у всьому світі відзначається Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів. Дата встановлена в пам'ять про інтернаціональне повстання, яке в 1945 році підняли в'язні концтабору «Бухенвальд». У роки Другої світової війни в Німеччині і поневолених країнах Європи через гігантську машину смерті пройшли мільйони людей, величезна кількість з яких – українці. На їхні долі випали нелюдські випробування. Сьогодні ми вклоняємося перед пам’яттю цих людей, пишаємося стійкістю і мужністю, силою духу наших земляків. Ті, кому пощастило повернутися додому, пройшли гідний життєвий і трудовий шлях, піднімали країну з руїн після війни, будували надійний фундамент для мирного життя прийдешніх поколінь. Ми не маємо забувати одну й з найстрашніших сторінок в історії людства та повинні цінувати життя та мирне небо, бути щедрими на добрі справи та гарні вчинки. Нехай біда ніколи не приходить у наші домівки, а натомість у кожній родині панують щастя та добробут!