22 травня – Міжнародний День біорізноманіття.

Дата: 21.05.2021 11:02

Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття, головним завданням якого є привернення уваги до питань збереження біорізноманіття як основи підтримки життя і засобів для існування людей. Біорізноманіття – це різноманіття живих організмів Землі на всіх рівнях організації живого і в усіх просторово обмежених середовищах існування (наземних, прісноводних, морських). Воно відіграє важливу роль у всіх екосистемах. Не тільки в тих, які є «природними», наприклад, в національних парках або природних заповідниках, але також і в тих, які були створені та керуються людиною. Біорізноманіття є основою тих численних благ, які екосистеми надають людям. Цього року Міжнародний день біорізноманіття проходить під гаслом «Наші рішення – в природі». Дане гасло підкреслює надію, солідарність та важливість спільної роботи на всіх рівнях для побудови майбутнього життя у гармонії з природою. Від кожного з нас очікується, що ми будемо «будуватись краще», використовуючи цей час для підвищення стійкості націй та громад, коли ми одужаємо від пандемії.

Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова можливість ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність кожної людини за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь. З метою звернення уваги на актуальність проблеми збереження біорізноманіття Слобідського краю в закладах освіти та культури громади організовані та проведені заходи екологічного спрямуваня. В Слобідській селищній бібліотеці проведена інформаційна година " Все в світі треба берегти - і птаха, і звіра, і оту рослину" , в Слобідській ЗШ I-III ступенів вчителем біології проведено годину спілкування на тему "Екологічні проблеми Слобідки". Закликаємо усіх ще раз замислитися про необхідність збереження екосистеми, адже гармонія з природою – це гармонія з собою. Бережімо природу, частинкою якої ми є.