Увага! Зміни в законодавстві України.

Дата: 07.07.2021 12:44

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 №107 (із змінами) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, які спрямовуються для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції (далі - бюджетні кошти).

Отримувачами бюджетних коштів є:
1) суб’єкти господарювання - юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи - підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства, що провадять діяльність у галузях тваринництва, бджільництва, рибництва; переробної промисловості, які виробляють харчові продукти (м’ясні, рибні, молочні) (далі - суб’єкти господарювання):
2) фізичні особи, у яких наявні бджолосім’ї.
Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за такими напрямами:
1) спеціальна бюджетна дотація за наявні бджолосім’ї (далі - дотація за бджолосім’ї). Отримувачами дотації за бджолосім’ї є: фізичні особи та суб'єкти господарювання. Дотація надається за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім'ю. Документи на отримання дотації подають до 01 жовтня поточного року до виконавчого органу відповідної сільської, селищньої, міської ради за місцезнаходженням пасіки;
2) часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок, козематок, цапів, кізочок, цапків, бджолиних пакетів, бджолиних маток, сперми бугаїв і кнурів та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність. Отримувачами часткового відшкодування є суб'єкти господарювання. Документи на отримання часткового відшкодування подають до 10 жовтня поточного року комісії Мінагрополітики;
3) часткове відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, рибницьких господарств, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції. Отримувачами часткового відшкодування вартості об’єктів є суб'єкти господарювання. Документи на отримання часткового відшкодування подаються до 15 листопада поточного року комісії Мінагрополітики;
4) часткова компенсація вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих без урахування податку на додану вартість за рахунок банківських кредитів. Часткове відшкодування надається суб'єктам господарювання, які залучили у 2018 і 2019 роках у банках кредити строком на 5 років;
5) часткове відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна. Часткове відшкодування надається сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам. Документи на отримання часткового відшкодування подають до 15 листопада комісії Мінагрополітики;
6) спеціальна бюджетна дотація за утримання кізочок, козематок, ярок, вівцематок (далі - дотація за утримання кіз та овець). Дотація за утримання кіз та овець надається на безповоротній основі суб'єктам господарювання, які є власниками кіз та овець, за кожну наявну станом на 1 січня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленному порядку кізочку, козематку, ярку, вівцематку в розмірі 1000 грн.за одну голову. Документи на отримання дотації подають до 1 липня поточного року до департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин ОДА.
7) спеціальна бюджетна дотація за приріст поголів’я корів власного відтворення (далі - дотація за приріст корів). Дотація за приріст корів надається суб'єктам господарювання, які є юридичними особами за кожну наявну прирощену корову власного відтворення, на яку збільшено основне стадо станом на 1 липня поточного року порівняно з наявним поголів’ям корів станом на 1 січня поточного року, в розмірі 30000 гривень за одну голову. Документи на отримання дотації подають до 1 вересня поточного року до департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин ОДА.
Ознайомитись з детальними умовами отримання державних дотацій за вказаними напрямами за посиланням (Порядок в редакції постанови КМУ № 517 від 12.05.2021)