У СЛОБІДСЬКІЙ ГРОМАДІ ЯСКРАВО ВІДЗНАЧИЛИ СВЯТО ІВАНА КУПАЛА

Дата: 08.07.2021 15:01

Коли духмяне українське літо в самому розпалі, приходить найдивовижніше та наймістичніше народне свято Івана Купала. Це одне з найбільш таємничих і магічних свят, що дісталося нам від наших пращурів. Купальська ніч… Загадкова і таємнича, сакральна і міфічна… Існує легенда, що цієї ночі з рік, озер та ставків виходять водяники й русалки, а вода набуває живильних, магічних властивостей, тому здатна наділити людину силою та здоров’ям на весь рік.Як народне свято, день Івана Купала відбувається з багатьма своєрідними обрядами, адже з далекої давнини збереглися в українського народу купальські звичаї. У те, що особливою магічною силою в свято Івана Купала володіють польові трави і квіти вірили наші предки.За народним повір’ям, у Іванів день водна стихія може «дружити» з вогнем, а їх союз вважається природною силою.Слобідська громада не відстає від традицій святкування Івана Купала, а тому, вже напередодні почали відзначати це дивовижне найколоритніше прадавнє свято, яке символізує красу, молодість, очищення та народження літнього сонця.Так, в Слобідській громаді працівники культури підготували для громади дивовижне захоплююче театралізоване дійство, наповнене чарами наймагічнішого свята року.Учасники дійства співали пісень, водили хоровод, концертні програми за участі місцевих аматорських колективів, працював ярмарок де кожен мав змогу щось продати , або купити, безкоштовне смакування юшки, розваги для діток : батут, солодка вата, купальська дискотека для молоді, яка тривала до пізньої ночі.Гарного настрою вистачило на всіх без винятку учасників купальського дійства, які разом спробували відродити традиції купальських гулянь.Свято Івана Купала в Слобідській громаді вдалося на славу. Це вкотре підкреслює, як мешканці громади люблять і бережуть свої традиції.Дякуємо усім, хто взяв участь у підготовці та проведенні вже традиційного Купальського свята.