До уваги роботодавців! Центр зайнятості інформує!.

Дата: 20.07.2021 11:25

До уваги роботодавців!

З 01.07.2021 стартувала інспекційна компанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності, які мають ризики використання незадекларованої праці та відсутня позитивна динаміка щодо оформлення трудових відносин після проведених інформаційних заходів.

З метою запобігання використанню незадекларованої праці, у тому числі у неформальному секторі економіки просимо суб’єктів господарювання усіх форм власності та видів господарської діяльності, які використовують найману працю здійснити оформлення своїх працівників, звернувшись спочатку до центру зайнятості. Центр зайнятості може до оформлення працівника на роботу провести безкоштовно стажування на робочому місці та надати кваліфіковану консультацію.

Як відбуваються перевірки Держпраці?

З 31 грудня 2019 року діє новий Порядок контролю за додержанням законодавства про працю, за яким здійснюється перевірка оформлення працівників.

Памятайте:

• інспектор праці може прийти без попередження в будь-який час;

• інспектор праці має показати службове посвідчення, а також за вимогою копію направлення на проведення інспекційного відвідування;

• перевірка може проходити на місці або дистанційно;

• максимальний термін перевірки до 10 днів;

• інспектор має вільний доступ до будь-яких виробничих, службових та адміністративних приміщень;

• інспектор може перевіряти будь-які документи, що стосуються працівників, наодинці або у присутності свідків спілкуватися з керівником та працівниками;

• під час інспекційного відвідування дозволяється робити фото,відео або аудіозаписи, залучати правоохоронні органи.

Незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників, сприяє ухиленню від сплати податків, зменшує надходження до державного й місцевих бюджетів. Працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті.