Звернення селищного голови щодо забезпечення пожежної безпеки на території Слобідської громади.
Шановні жителі, керівники підприємств, установ, організацій, агровиробники Слобідської громади!
Щороку з початком жнив настає пожежонебезпечний період, в лісосмугах і на полях громади збільшується ризик виникнення пожеж. Цей рік не є виключенням. Уже є випадки виникнення пожеж на полях. Пожежі в агропромисловому комплексі трапляються з різних причин. Це і необережність під час куріння, і недбале поводження з вогнем, і несправність сільськогосподарської техніки або відсутність на ній спеціального обладнання (іскрогасників на автомобілях з двигунами внутрішнього згоряння, металевих ланцюгів на комбайнах як заземлювачів), підпали й самозаймання. Лихо може статися через невиконання господарями елементарних правил пожежної безпеки.
Перебуваючи на відпочинку за межами населеного пункту, господарюючи на присадибних ділянках та на відкритих територіях, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки: не спалюйте суху рослинність, не розкладайте багаття, утримайтеся від куріння чи користування відкритим вогнем.
Пам’ятайте, що несанкціоноване випалювання сухої рослинності – злочин, за який законодавством України передбачена відповідальність! Згідно зі ст. 77 та 77(1) Кодексу України про адміністративні правопорушення за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим небезпечним способом передбачено стягнення штрафів.
Обирайте безпечні способи господарювання на присадибних ділянках, пам’ятайте, що випалювання сухої рослинності завжди пов’язане з ризиками перекидання вогню на розташовані поруч будівлі, лінії електропередач, лісові насадження, а продукти горіння небезпечні для людського здоров’я та довкілля.
Вирушаючи на відпочинок, обирайте спеціально визначені місця – рекреаційні зони. Подбайте про те, щоб обкопати багаття по периметру, а непогашений вогонь не залишайте без нагляду. Водіям варто пам’ятати, що за сухої погоди спричинити пожежі в екосистемах здатен навіть непогашений сірник або недопалок, викинутий на узбіччя.
Закликаю громадян об’єднати зусилля у боротьбі з несанкціонованим випалюванням сухої рослинності. Якщо ви стали свідком такого правопорушення, викликайте на місце події працівників правоохоронних органів за телефоном 102.
Пожежу, що розгоряється, спробуйте затоптати, засипати піском чи залити водою. Якщо ж не вдається впоратися самотужки або помічена вами пожежа уже набула значних розмірів, телефонуйте за номером 101!
Пам’ятайте, що дотримання виконання вимог правил пожежної безпеки – це гарантія збереження врожаю від пожежі.
З повагою та надією на розуміння – Слобідський селищний голова Віктор Доцуленко.