УВАГА АМБРОЗІЯ ЦВІТЕ!

Дата: 05.08.2021 14:36

У зв’язку з настанням періоду цвітіння амброзії полинолистої збільшилася ймовірність виникнення негативного впливу на здоров’я людей, довкілля та призводить до великих втрат в сільському господарстві. Згідно Закону України «Про карантин рослин» проведення заходів щодо знищення карантинних організмів на земельних ділянках проводяться силами та коштом землевласників та землекористувачів або орендарів земельних ділянок. Так, відповідно до Правил благоустрою території населених пунктів Слобідської селищної ради благоустрій присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки. Тобто громадяни, які використовують присадибні ділянки мають знищувати карантинні рослини на своїй присадибній ділянці та на прилеглій території до проїжджої частини вулиці. Також заходи із знищення амброзії мають здійснювати власники та користувачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів. З свого боку працівниками комунальних закладів, установ та організацій Слобідської селищної ради проводиться скошування амброзії на земельних ділянках комунальної власності.

Тому, Слобідська селищна рада вкотре закликає всіх небайдужих до свого здоров’я і здоров’я оточуючих та екологічного стану нашої громади до плідної співпраці по знищенню амброзії на засмічених ділянках. Ми впевнені, що лише спільними зусиллями зможемо призупинити розповсюдження злісного карантинного бур’яну – амброзії полинолистої. Давайте всі разом знищувати амброзію! Адже виривання, скошування, виполювання амброзії збереже і фізичне здоров’я людей, і чистоту довкілля.