Хвойний ліс – це перлина створена природою! Бережімо його!

Дата: 03.12.2021 10:45

Хвойний ліс зачаровує своєю красою і ароматом. У будь-яку пору року він зберігає крону, тому його називають ще вічнозеленим. Але крім своєї краси, він служить відмінним фільтром, що очищає наше повітря. Перебуваючи деякий час у сосновому бору, можна відчути прилив сил, оскільки атмосфера цього місця просочена фітонцидами, які згубним чином впливають на хвороботворні мікроорганізми. Саме тому багатьом подобається відвідувати хвойний ліс і насолоджуватися його повітрям. Напередодні зустрічі новорічних свят традиційною є зелена «лихоманка». Усі поспішають купити собі головну гостю Нового року – ялиночку! Але, на жаль, ми рідко замислюємося над тим, що наше бажання прикрасити зеленою красунею свою оселю, завдає природі чимало шкоди. Декілька днів святкова атмосфера. А потім? Вже на початку січня деревця ялинки чи сосни, зрубані нещодавно в лісі, викидають на смітник, як непотрібний мотлох. Більшість громадян купують ялини на передноворічних ринках, але є чимало любителів зрубати деревце, яке приглянулося, у лісовому масиві. Тож зловмисників притягуватимуть до відповідальності згідно з вимогами чинного законодавства. Тому, з наближенням новорічних свят по всій Україні вживаються додаткові заходи щодо забезпечення охорони хвойних насаджень в передноворічний період, охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування,  проводиться роз’яснювальна робота з населенням щодо заборони самовільного вирубування ялинок. Щоб зберегти хвойні дерева, щороку в Україні проводяться різноманітні природоохоронні акції, спрямовані на збереження зеленого багатства – хвойних лісів.

Доводимо до відома населення, що за незаконне вирубування хвойних дерев у передноворічний період тарифи для обрахунку розміру шкоди незаконним вирубуванням дерев у грудні-січні збільшено втричі. Тому закликаємо мешканців громади купувати лише марковані ялинки.  Кожна куплена немаркована новорічна ялинка – допомога крадіям у їхній незаконній справі.  Залишаймося друзями лісу і пам’ятаймо,  що ялинка, придбана у законний спосіб – для свята, а зрубана без дозволу – для штрафу!