Рабство в сьогоденні - це не міф.

Дата: 03.12.2021 14:50

Торгівля людьми – це одна з найбільших форм сучасного рабства та порушення прав людини. Слід зазначити, що рабство в сьогоденні - це не міф, адже і в наш час існують сучасні форми рабства, такі як сексуальна експлуатація, торгівля людьми, продаж наречених, шлюби з примусу, ряд форм дитячої праці, насильницьке вербування дітей для використання у збройних конфліктах та боргова кабала.

Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Експлуатація може відбуватись як всередині країни, так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.

Щоб не потрапити у ситуацію торгівлі людьми з метою трудової експлуатації завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію працевлаштування.

Подбайте про власну безпеку!

Вам завжди є куди звернутись за допомогою!

15-47 - урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

527 або 0-800-505-501 - національна безкоштовна «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

0-800-500-335 або 116-123- національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.

0-800-500-202 - «Call-центр» Національної поліції України.

Соціальні послуги, які має право отримати особа, яка вважає себе постраждалою від торгівлі людьми, та подала за місцем перебування до місцевої держадміністрації заяву про встановлення відповідного статусу:

• інформації щодо своїх прав та можливостей;

• медичної, психологічної, правової та іншої допомоги незалежно від місця проживання;

• тимчасового розміщення у закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Соціальні послуги, які має право отримати людина, якій встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми:

• інформації щодо своїх прав та можливостей;

• медичної, психологічної, соціальної, правової та іншої необхідної допомоги;

• тимчасового розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до 3-х місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема у зв'язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі;

• відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України;

• одноразової матеріальної допомоги у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

• допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.

За інформацією Міністерства соціальної політики України