Піротехніка та феєрверки можуть становити загрозу для здоров’я громадян

Дата: 28.12.2021 15:27

З наближенням новорічних свят громадяни все більше купляють піротехнічні засоби та різного роду феєрверки. Працівники поліції попереджають громадян про небезпеку, яку можуть нести в собі піротехнічні вироби та подають поради щодо безпечного їх використання.

Наближаються новорічні та різдвяні свята, тож громадяни активно до них готуються: придбають продукти харчування, ялинки, прикраси та подарунки. Не останнє місце серед цього асортименту займають феєрверки, петарди та піротехнічні установки.

Поліцейські попереджають громадян про небезпеку, яку можуть містити у собі піротехнічні вироби і нагадують правила безпечного їх використання.

Пам‘ятайте! Категорично забороняється:

– розбирати, ремонтувати піротехнічні вироби, а також використовувати не за призначенням або в умовах, непередбачених експлуатаційною документацією на виріб;

– запускати піротехнічні вироби з рук (крім хлопавок);

– нахилятися над виробом під час запуску;

– находитися після підпалу вогнепровідного шнуру (сповільнювача) у небезпечній зоні;

– направляти або кидати піротехнічний виріб у бік людей, ударяти по них будь-якими предметами, тягти за фітиль;

– кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих з вікон та балконів;

– носити підготовлені до запуску піротехнічні вироби у кишенях одягу;

– запускати піротехнічні вироби з видимими механічними пошкодженнями;

– залишати побутові піротехнічні вироби без нагляду;

– використовувати побутові піротехнічні вироби особам, які знаходяться у нетверезому стані;

– використовувати піротехнічні вироби, які створюють світлові та шумові ефекти, на відстані ближче 100 м від лікарень, релігійних споруд, дитячих установ, шкіл, будинків для літніх людей та інших громадських будинків і приміщень;

– проводити запуск виробів при сильному вітрі.

Необхідно також уникати можливості випадкового спрацювання піротехнічних виробів унаслідок використання відкритого вогню, куріння, дії нагрівальних приладів тощо.

Тож дотримуйтеся цих простих рекомендацій, залишайтеся здоровими і нехай свята приносять лише радість та добрий настрій.