Увага! З 01.01.2022 стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.

Дата: 25.01.2022 14:28

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України) – це щороку подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік.

Отже, з початку 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.

Нагадуємо, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

- та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Граничні строки подання декларації за звiтний (податковий) 2021 рiк:

- для громадян, якi вiдповiдно до норм роздiлу IV ПКУ зобов'язанi подавати декларацiю, та осiб, якi провадять незалежну професiйну дiяльнiсть, - до 1 травня року, що настае за звiтним. Останнiй день - 30.04.2022;

- для фiзичних осiб, якi декларують право на податкову знижку - по 31 грудня включно наступного за звiтним роком. Останнiй день - 31.12.2022.

Від відповідального ставлення до вимог законодавства і своєчасного виконання конституційного обов’язку громадянами залежить економічний розвиток держави, її фінансова безпека та рівень соціального захисту та бюджети громад.