ДО ВІДОМА ДЕПУТАТІВ СЛОБІДСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ! ЕЛЕКТРОННЕ ДЕКЛАРУВАННЯ В 2022 РОЦІ.

Дата: 18.02.2022 10:48

ШАНОВНІ ДЕПУТАТИ СЛОБІДСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ!

Вважаємо за необхідне нагадати Вам, що відповідно до підпункту 2 пункту 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 2 Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - 00 годин 01 січня 2022 року розпочався етап подання та оприлюднення декларацій згідно з Законом України "Про запобігання корупції" за 2021 рік.

Доводимо до Вашого відома, що підпунктом б пункту 1 частини першої статті 3 Закону України Про запобігання корупції від 14.10.2014 р. № 1700-VІІ, депутати місцевих рад визначені суб'єктами декларування. Суб'єкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) забезпечує контроль та перевірку декларації посадовців, аби виявити, чи всі суб’єкти декларування подали декларації та чи відповідає вартість їхнього майна та витрати доходам.

У разі виявлення порушення суб’єкт декларування може бути притягнутий до:

Адміністративної відповідальності – якщо сума виявлених недостовірних відомостей відрізняється від достовірних на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. За таке порушення суд може зобов’язати суб’єкта виплатити штраф.

Кримінальної відповідальності – якщо сума недостовірних відомостей відрізняється від достовірних відомостей на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів, суб’єкту декларування може загрожувати штраф або громадські роботи, а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю. Якщо сума недостовірних відомостей перевищує достовірні на суму понад 4000 прожиткових мінімумів, передбачено покарання у вигляді штрафу, громадських робіт або обмеження волі, а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Дисциплінарної відповідальності– якщо сума виявлених недостовірних відомостей не перевищує 100 прожиткових мінімумів.

Сервіси для декларантів:

Якщо у вас виникають питання щодо заповнення декларації, ви можете скористатися такими сервісами:

Контакт-центр НАЗК для отримання консультації: +38 (044) 200-06-94(працює з 9:00 до 18:00);

Служба технічної підтримки НАЗК:  support@nazk.gov.ua (відповіді надаються з 9:00 до 18:00);

База знань з офіційними роз’ясненнями НАЗК.

Додаткова корисна інформація:

Рекомендації при роботі з Реєстром;

Відповіді на найчастіші питання технічного характеру;

Урядові електронні сервіси, для отримання інформації для заповнення декларації онлайн.

Роз’яснення щодо заповнення декларацій також розміщені в Telegram-каналі НАЗК.

Для реєстрації та входу до системи декларування НАЗК суб'єкту декларування необхідно отримати електронний цифровий підпис до початку подачі декларації.

Звертаємо Вашу увагу, що суб'єкт декларування несе персональну відповідальність за неподання документів для отримання електронного цифрового підпису та несвоєчасне подання електронної декларації.