Як допомогти собі та своїм близьким, які знаходяться у стані стресу.

Дата: 17.03.2022 11:43

Фото без описуУ тривожній ситуації дуже нелегко і дорослим і дітям! Стрес у значній мірі впливає на стан здоров’я людини та його симптомами можуть бути:

-дратівливість;

-тривожність;

-депресія;

-головні болі;

-безсоння.

Насамперед, у стані стресу важко бути уважними, тому намагайтеся максимально зберегти рівновагу.

Думайте про майбутнє, не про минуле. Мрійте, плануйте, обговорюйте, що ви зробите найпершим після перемоги. Такі роздуми та розмови наснажують і стабілізують.

Позбудьтеся почуття провини. Ви зробили і робите далі все, що можете. Крапка.

Намагайтеся їсти та спати. Не намагайтеся нагодувати дитину. Ваш фізичний стан – гарантія безпеки вашої дитини.

Просіть про допомогу. Якщо ви потребуєте допомоги або підтримки – попросіть про неї. Звертатися за допомогою – не соромно.

Говоріть про свої емоції та переживання. Телефонуйте рідним. Просте "Як ти?" здатне наснажити і вас, і того, кому ви телефонуєте.

Якщо відчуваєте потребу – зателефонуйте на «гарячу лінію» підтримки, поспілкуйтеся з професіоналами, аби забезпечити свою емоційну стабільність у цей непростий час.

Психологічна допомога українцям під час війни https://t.me/PsihologDopomogaWarInUa2022

Група створена для безоплатної психологічної допомоги українцям, які переживають війну в Україні у 2022 році. Допомога надається зусиллями практикуючих психотерапевтів.

Бережіть себе і близьких та будьте здорові!