ПЕРЕНЕСЕННЯ ВИХІДНИХ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ.

Дата: 19.04.2022 11:41

Згідно ст. 73 КЗпП України одним зі святкових днів в році є Пасха (Великдень), який припадає на неділю. Відповідно до ст. 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 25 квітня (понеділок) мав би бути вихідним.

Однак Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” № 2136-IX від 15.03.2022 р. (далі – Закон № 2136-IX) встановив додаткові правила на час війни.

Так, ч. 6 ст. 6 цього Закону № 2136-IX говорить про наступне спеціальне правило: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71 – 73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України.»

А це означає, що у період дії воєнного стану не діють вищезазначені статті КЗпП України. Отже, немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136-IX, під час війни працівники мають працювати в понеділок 25 квітня 2022 р. з оплатою праці як у звичайний (не святковий) робочий день.