Звернення Слобідського селищного голови з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Дата: 18.05.2022 10:04

Шановні жителі громади!

18 травня ми разом зі всією Україною вшановуємо пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу, а також відзначаємо цей день як День боротьби за права кримських татар.

78 років тому проти кримськотатарського населення було скоєно жахливий злочин – за наказом Сталіна розпочалось примусове виселення з Криму його корінного народу.  Таким чином залишились без Батьківщини та були приречені на вимирання близько 200 тисяч людей, частина яких загинула від голоду, холоду та непосильних каторжних робіт. Цей злочин світ визнав як акт геноциду.

Надзвичайно складно повірити, що людська жорстокість може сягнути такого рівня, а державна політика може бути настільки репресивною. Це один з тих злочинів, які не варто забувати і неможливо пробачити.

У цей скорботний день схилімо голови на знак пам’яті про сотні тисяч кримських татар, безжально вигнаних, вбитих і знищених! Вшануймо представників кримськотатарського народу, які вистояли і не скорилися, знайшли у собі сили заради відродження своєї багатовікової історії!

З глибокою шаною та повагою,

Слобідський селищний голова Віктор Доцуленко.