Що робити, якщо ви постраждали або стали свідком сексуального насильства, пов’язаного з війною в Україні.
Що робити, якщо ви постраждали або стали свідком сексуального насильства, пов’язаного з війною в Україні.
Сексуальне насильство, пов’язане з військовим конфліктом, стосується окремих або типових проявів практики зґвалтування, сексуального рабства, примусу до проституції, примусової вагітності, насильницької стерилізації та інших форм сексуального насильства порівнянної тяжкості (примусове оголення, примусовий шлюб, примусовий аборт, напад з посяганням на сексуальну недоторканність, торгівля людьми, невідповідні медичні огляди) стосовно жінок, чоловіків, дівчат та хлопчиків.
Що робити постраждалому:
1.Звернутися до правоохоронних органів онлайн або телефоном. Офіс Генерального прокурора створив єдиний ресурс для документування воєнних злочинів – https://warcrimes.gov.ua*. Якщо особа стала потерпілою або свідком воєнних злочинів, то можна заповнити на надіслати відповідну форму. На сайті покроково пояснюється, як це зробити.
2.Якщо є така можливість, варто звернутися до Національної поліції України 102, щоб зареєструвати скаргу на місці.
3.Звернутися за психологічною, юридичною, інформаційною консультацією до Національної гарячої лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, тел. 116 123 (з мобільного – безкоштовно), 0800500335 (з мобільних і стаціонарних – безкоштовно). Також на гарячу лінію можна звернутись через онлайн канали – ФБ: lastradaukraine, Скайп: lastrada-ukraine, Телеграм: NHL116123, Мейл: hotline@la-strada.org.ua. Ця гаряча лінія консультує 24/7.
4.Якщо у постраждалої особи або свідка буде бажання, щоб її/його випадок було задокументовано міжнародною організацією, то можна звернутися до Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, електронною поштою: ohchr-hrmmu@un.org, у месенджері Facebook https://www.facebook.com/UNHumanRightsUkraine в Telegram: ohchr_hrmmu (лише повідомлення, можливість дзвінків відключена) в Viber: +380503746708 (лише повідомлення, можливість дзвінків відключена).
5.Якщо у вас є зброя, застосуйте її до насильника у відповідності до Закону України “Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України”