Чому перемога України важлива для всього світу?

Дата: 13.06.2022 15:18

Чому перемога України важлива для всього світу?

Аргументи від відомого історика Тімоті Снайдера:

?Перемога України – єдиний шлях, як ця війна може закінчитися. Перемога Росії призведе до подальшої російської агресії.

? Перемога України важлива для безпеки регіону. Це дуже важливо для народів країн Балтії, для Польщі, Румунії, Молдови.

? Ця війна відбувається тому, що Україна – це демократія. Вона має цю непередбачувану політичну систему, яка народжує непередбачувані комбінації, непередбачуваних лідерів. І оця непередбачуваність, неможливість знати, чого чекати, і є такою нестерпною для Путіна та російського режиму. Якби Росія виграла цю війну, це була б величезна перемога для усіх сил, що протистоять демократії. Перемога України – це перемога тих, хто вірить у закон, прагне проведення виборів і відповідальності своїх лідерів.

? Імперські війни триватимуть доти, доки імперські сили впевнені, що зможуть в них перемогти. Оскільки зараз триває імперська війна, в якій лідери Росії стверджують, що українського народу та української держави не існує, перемога України важлива для захисту базового принципу: всі нації рівні, а держави заслуговують на повагу.

? Перемога України важлива для пам'яті про Другу світову війну. Прочитання Другої світової війни, яке пропонує сучасна Росія, не може перемогти. Сьогодні, коли триває війна, важливо розглядати її, як часто й відбувається, у світлі Другої світової. Зокрема, розглядати її як можливість захистити цінності, які були посилені або ж мали бути посилені цією війною. Наприклад, толерування іншості, важливість верховенства права і плюралізм, важливість співпраці між демократіями.

? Проблема російської пропаганди – і проблема, притаманна нам усім, хоча й у легшій формі, – це те, що вона базується виключно на минулому. Вона базується на пошуку якогось моменту в історії, коли вони були праві, а решта – ні. Це не те, що потрібно. Усім нам потрібне майбутнє. Якщо ми відкриті в тому, як ми дивимося на Україну і на цю війну, ми можемо побачити, що українці пропонують майбутнє й нам.

Усі тези: https://bit.ly/3NEt3Wt

English version: https://bit.ly/3tsoJ4J