Країни-учасниці Ініціативи трьох морів, відомої як Тримор’я, надали Україні статус партнера-учасника.

Дата: 21.06.2022 14:53

Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників саміту Ініціативи трьох морів та висловив шість пропозицій для Тримор’я:

1?? Україна має бути учасницею Ініціативи трьох морів

2?? Необхідно посилити трактування співпраці в межах Тримор?я

3?? Україна має одні з найпотужніших газових сховищ у регіоні та розгалужену мережу постачання газу. Співпрацюючи із сусідами ми можемо задовольнити потреби всіх країн Тримор’я

4?? Транс'європейський коридор Via Carpathia має запрацював на сто відсотків, з’єднавши північну та південну Європу. Україна при цьому може відігравати роль одного з логістичних центрів

5?? Україна може надати підтримку багатьом інфраструктурним проектам у сфері діджиталізації та посилити наші регіональні цифрові зв’язки

6?? Ми пропонуємо участь у проекті відбудови України. Це буде найбільший економічний проект нашого покоління

Більше — у повному тексті виступу Президента: https://cutt.ly/TKkCFwu

?? Ініціативу трьох морів заснували у 2016 році. Наразі вона об’єднує 12 держав — Австрію, Чехію, Словаччину, Польщу, Угорщину, Румунію, Болгарію, Латвію, Литву, Естонію, Словенію та Хорватію. Мета ініціативи — стимулювати економічний розвиток і партнерство країн-учасниць.

Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine