Питання трудових відносин під час війни.

Дата: 30.06.2022 14:22

Питання трудових відносин під час війни стало одним з найактуальніших правових проблем — багато українців були змушені тікати у безпечніші регіони, покидаючи свої домівки і робочі місця.

???? «Кількість звернень до системи надання безоплатної правової допомоги з трудових питань значно збільшилася. Якщо минулого року питання трудового права навіть не входили у ТОП-10 звернень до системи БПД, то під час воєнного стану ця категорія посідає вже четверте місце, поступаючись адміністративному праву, соціальному забезпеченню та сімейному праву», — зазначив в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

З 24 лютого по 31 травня 2022 року до системи БПД надійшло понад 11,5 тис. звернень клієнтів за категорією трудове право. Враховуючи теперішні реалії, збільшилась кількість питань щодо підстав та порядку звільнення працівників, у тому числі дистанційно.

З них:

????24,1% – щодо розірвання трудового договору, звільнення

????22,2% – щодо військової служби (військовий облік, мобілізація, бронювання)

???? 16,5% – про відпустки

???? 16,3% – про оплату праці

???? 10,5% щодо трудового договору, призначення на посаду або прийняття на роботу.

Нагадуємо, що правову допомогу з будь-яких питань, у тому числі трудових, можна отримати, зателефонувавши на гарячу лінію системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103. Вона працює безкоштовно.