Запобігання торгівлі людьми під час війни.

Дата: 21.07.2022 10:50

Запобігання торгівлі людьми під час війни

Торгівля людьми – одна з найбільш актуальних проблем сучасності. Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Торгівля людьми буває у формі трудової або сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва, для вилучення органів, порушення прав людини для отримання прибутку через контроль та експлуатацію інших людей тощо.

Із початку російської військової агресії з України вимушено виїхали  вже близько 3 мільйонів людей, більша частина з них – жінки та діти.

Найбільш вразливими категоріями до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми є жінки, жінки з дітьми, люди з інвалідністю, люди, які потребують постійного стороннього догляду. Щоб убезпечити себе від такого становища громадянам України, які є біженцями, та тим, які шукають тимчасового захисту, по приїзду у відповідну країну, необхідно невідкладно зареєструватися на тимчасове проживання.

Поради як не стати жертвою:

• не віддавайте ні за яких умов оригінали документів і майте їх постійно при собі, копії  цих документів покладіть у різні місця;
  • не потрібно приймати пропозицію про роботу, яка є сумнівного характеру;
  • не беріть в борг у незнайомих людей та не дозволяйте іншим стороннім особам оплачувати послуги, щоб не бути втягнутим в боргову залежність;
  • перебувайте на постійному контакті з рідними та близькими, не віддавайте  незнайомим людям свій мобільний телефон або інші засоби зв’язку;
  • не погоджуватися виконувати жодну роботу без  підписання трудового договору або контракту, який повинен бути зрозумілим;
  • вивчіть номери екстрених служб країни, в якій ви знаходитесь.

Якщо щодо Вас чинять будь-які дії насильницького характеру під час перебування за кордоном, необхідно:

• звернутися до посольства, консульства України в країні перебування;
  • бігти до місця загального користування – державної/офіційної установи, бібліотеки, пошти тощо;
  • звернутися до поліції, лікарні, церкви, аварійних служб тощо;
  • якщо є можливість звернутися до установи, а не до приватної особи, краще зверніться до установи.

Потрапляння людини в ситуацію торгівлі людьми спричиняє порушення прав кожного громадянина, таких як право на життя,  повагу до гідності, на свободу та особисту недоторканність, свободу пересування та інші.