Слобідська громада

Одеська область, Подільський район

Подільський місцевий центр з надання БВПД інформує!

Дата: 09.09.2022 12:09
Кількість переглядів: 284

Фото без опису

Координаційний центр з надання правової допомоги вестиме ?Реєстр медіаторів, які залучаються центрами з надання БВПД для реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», а також розробить правила проведення медіації. Це передбачено постановою Уряду «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо деяких питань забезпечення надання послуг з медіації системою безоплатної правової допомоги» від 02 вересня 2022 року № 988. Нововведення мають бути впроваджені у 4-місячний строк з дня набрання чинності цією постановою.

? «Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» надання допомоги у забезпеченні доступу до медіації є однією із правових послуг, право на яку мають усі громадяни України та особи, які підпадають під юрисдикцію нашої країни. Процедура медіації дає змогу сторонам за допомогою медіатора врегулювати конфлікт шляхом переговорів у позасудовому порядку, не позбавляючи їх можливості звертатися до суду. Під час кримінального процесу медіація дає ще й можливість реалізувати підхід відновного правосуддя за участю осіб, яким завдана шкода та осіб, які вчинили правопорушення. Сьогодні вкрай важливим є формування у суспільства розуміння того, що медіація не є альтернативою судовому розгляду або отриманню правової допомоги, вона дозволяє досягти виконуваності рішень, які очікують один від одного сторони спору (конфлікту). В окремих видах правових спорів медіація може бути ефективною для сторін спору лише за умови отримання ними правової допомоги», – зазначила начальниця управління впровадження альтернативних способів врегулювання спорів Координаційного центру з надання правової допомоги Ірина Бондаренко.

Детальніше читайте на нашому сайті? https://bit.ly/3RqrAF9

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid


Фото без опису

Схема погашення кредиту є важливою умовою кредитного договору. Від цієї умови залежить сума щомісячного платежу.

? Які є типи погашення кредитів?

? Класична схема погашення боргу передбачає нарахування відсотків на залишок тіла кредиту. Тому на початку терміну погашення кредиту розміри платежів вищі, але поступово зменшуються з кожним новим періодом.

? Ануїтетна схема передбачає погашення кредиту рівними частинами упродовж усього терміну погашення кредиту. Особливість таких сплат у тому, що на початку фінансова установа закладає у них здебільшого відсотки за користування кредитом і лише ближче до кінця строку – тіло кредиту. Тому у разі дострокового погашення кредиту клієнт фінансової установи має виплатити більшу частину тіла, оскільки відсотки «наперед» вже були погашені.

Кожна зі схем має свої переваги обирайте для себе варіант, який вам зручний.

? Більше інформації про кредитні послуги читайте на #ЗнайСвоїПрава_Кредити https://promo.bank.gov.ua/know-your-rights-loans/


Фото без опису

 

У той час як військовослужбовці захищають територіальну цілісність та суверенітет України, держава зобов’язується піклуватися не тільки про них, але й про їхні сім’ї, надаючи їм соціальні гарантії та пільги.

Дo членів сім’ї військoвoслужбoвця нaлежaть йoгo (її) дружинa (чoлoвік), їхні діти і бaтьки. Діти є членaми сім’ї незaлежнo від тoгo, чи є це діти будь-кoгo з пoдружжя, спільні aбo усинoвлені, нaрoджені в шлюбі aбo пoзaшлюбні. Членaми сім’ї військoвoслужбoвця мoже бути визнaнo й інших oсіб зa умoв пoстійнoгo прoживaння рaзoм із суб’єктoм прaвa нa пільги і ведення з ним спільнoгo гoспoдaрствa.

У статті на сайті системи БПД за цим посиланням ? https://bit.ly/3KUZa3F читайте про:

? Сoціaльні гaрaнтії прaв членів сімей військoвoслужбoвців

? Грoшoве зaбезпечення членів сімей військoвoслужбoвців

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid


Фото без опису

Законодавством України з метою забезпечення доступності та спрощення нотаріальної діяльності в умовах воєнного стану надано право командирам (начальникам) військових формувань (органів, установ) або іншій уповноваженій таким командиром (начальником) особі вчиняти певні нотаріальні дії. Так, вони мають право посвідчувати довіреності та заповіти військовослужбовців Збройних Сил України та інших утворених, відповідно до законів військових формувань, працівників правоохоронних спеціальних органів, органів цивільного захисту, які залучаються до стримування збройної агресії іноземної держави.

Посвідчені командиром (начальником) або іншою уповноваженою на це особою довіреності та заповіти прирівняні до нотаріально посвідчених (крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, управлінням та розпорядженням корпоративними правами, секретних заповітів).

Перед посвідченням документів командири (начальники) або інші уповноважені на це особи, зобов’язані:

? роз’яснити фізичній особі, від імені якої посвідчуються заповіт і довіреність, її права і обов’язки та попередити про наслідки їх посвідчення для того, щоб юридична необізнаність не могла бути використана проти неї;

? перевірити відповідність посвідчуваних заповітів і довіреностей вимогам закону;

? встановити дійсні наміри особи (правильне розуміння нею значення, умов правочину та його правових наслідків), що звернулася за посвідченням заповіту чи довіреності, до їх посвідчення, а також відсутність у неї будь-яких заперечень щодо кожної з умов правочину;

? попередити про правові наслідки посвідчення заповіту і довіреності;

? роз’яснити порядок скасування та складення нового заповіту, скасування довіреності;

? у разі потреби, на усне прохання особи скласти проект заповіту чи довіреності;

? посвідчити заповіти і довіреності на усне прохання фізичних осіб.

Командири (начальники) або інші уповноважені особи реєструють такі посвідчені заповіти і довіреності під окремим порядковим номером у реєстрі для реєстрації заповітів і довіреностей за формою, затвердженою Міністерством юстиції України. Номер, під яким зареєстровано заповіт чи довіреність, зазначається в посвідчувальному написі.

??Після посвідчення документів командири (начальники) військових формувань мають надіслати їх до Генерального штабу Збройних Сил України, Міністерства оборони України, відповідного правоохоронного (спеціального) або іншого органу, які протягом п’яти днів після отримання довіреностей і заповітів забезпечують їх подальшу передачу Міністерству юстиції України або його територіальному органу.

В свою чергу територіальний орган Міністерства юстиції України передає довіреності чи заповіти нотаріусам, які зобов’язані протягом трьох робочих днів після їх отримання забезпечити реєстрацію (облік) таких документів, внести відомості про них до Єдиного реєстру довіреностей або Спадкового реєстру.

Посвідчені довіреності, заповіти нотаріуси/державна нотаріальна контора зберігають та передають їх на зберігання до відповідного державного нотаріального архіву протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану.

?? На осіб, яким про посвідчення заповіту та довіреності стало відомо у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків чи іншої роботи, поширюється обов’язок дотримання нотаріальної таємниці. Такий обов’язок поширюється також на осіб, залучених для їх посвідчення як свідків, та на інших осіб, яким стали відомі відомості, що становлять предмет нотаріальної таємниці. Під час посвідчення заповітів і довіреностей службові особи зобов’язані зберігати нотаріальну таємницю та не розголошувати відомості, отримані під час їх посвідчення. Винні в порушенні нотаріальної таємниці особи несуть відповідальність у порядку, встановленому законом.

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних