Порядок дій та правила поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Дата: 17.10.2022 13:54

ПАМ’ЯТКА

ЩОДО ПЕРШОЧЕРГОВИХ ДІЙ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ВИБУХОВИХ ПРИСТРОЇВ ЧИ СХОЖИХ НА НИХ ПРЕДМЕТІВ.

Шановні жителі Подільського району Одеської області!

На території громад району: (сільських, селищних, міських рад) продовжують мати /місце випадки виявлення вибухонебезпечних предметів, боєприпасів часів II Світової війни, а також сучасних засобів ураження, що стали нажаль доступними в сучасної ситуації.               '
    Знайдені боєприпаси (або предмети, - що схожі на них) повинні бути знешкодженні тільки спеціалістами (ДСНС України, МВС України, МО України) Про знахідку вибухонебезпечного предмету необхідно терміново ПОВІДОМИТИ місцеві органи державної влади: поліцію — місцеві підрозділи Подільського районного управління поліції ГУ НП в Одеській області, місцеві підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій —державні пожежно-рятувальні частини 4 ДПРЗ ГУ ДСНС в Одеській області, місцеві органи влади (територіальні громади району: сільські, селищні, міські ради), місцеві підрозділи Подільського територіального центру .комплектування та соціальної підтримки (колишній військовий комісаріат).
Ваші дії після виявлення вибухонебезпечного предмету:
 Зупинити будь-які дії (роботи) в районі небезпечного місця. Ні в якому разі не чапайте підозрілий предмет.
Організувати охорону небезпечного місця.
Не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмету, доки не прибули спеціалісти.
ВИКОНАННЯ ЦИХ ПРАВИЛ ЗБЕРЕЖУТЬ ВАМ І ОТОЧУЮЧИМ ЗДОРОВ’Я ТА ЖИТТЯ!
Характерні ознаки предметів, що можуть належати до вибухових пристроїв:
 -  предмети (валізи, сумки, футляри, барсетки, пакунки, коробки, пакети тощо) залишені без нагляду в громадських місцях, адміністративних приміщеннях, місцях масового скупчення людей;
- предмети мають вигляд боєприпасів, навчально-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів чи їх елементів;
-  наявність звуку працюючого годинникового механізму, джерелом якого є предмет;
-  наявність запаху розчинника, паливно-мастильних матеріалів, хімічних речовин тощо;
-  наявність диму, джерелом якого є предмет;
-  наявність елементів (деталей), що не відповідають його прямому призначенню;
-  невідповідність ваги предмета його об’єму;
-  наявність будь-якого додаткового контакту предмета з об'єктами навколишньої обстановки;
- наявність у дверях, вікнах, люках будь-яких сторонніх предметів, закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;
- наявність стороннього сміття, порушення ґрунту за відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб;
- тривале, без виправданих причин, перебування автотранспортних засобів поруч з адміністративними будівлями, промисловими об’єктами та місцями масового скупчення людей.

В  усіх випадках про виявлення ознак вибухового пристрою, підозрілих предметів, осіб повідомляти:
-за тел, 102-та 4-20-20, 4-20-21, 050-5542020 оперативного чергового Подільського РУ поліції ГУ НП в Одеській області
-за тел. 101, 2-42-01 оперативного чергового диспетчера 25 ДПРЧ 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області.
  Головну небезпеку вибухонебезпечних предметів (авіаційні .бомби, снаряди, інженерні І артилерійські міни, гранати, набої тощо) несуть пристрої для ініціювання вибуху основної маси вибухівки боеприпасу. Від вологи та тривалого перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки — пікрати, які несуть в собі основну небезпеку (зовні вони мають вигляд білих порошкоподібних наростів), Пікрати вибухають,навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного, удару. Тому, якщо Ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет, до нього не можна навіть торкатися — це дуже небезпечно!
При виявленні вибухонебезпечних пред.мстів потрібно дотримуватися наступних правил:
• не розбирати і не піднімати знайдені вибухонебезпечні предмети; негайно повідомити про виявлення характерних ознак ВП, місце його розташування, час виявлення та особу, що виявила:
•відгородити місце де знаходиться вибухонебезпечний предмет;
•нікого не допускати до цього .місця, організувавши біля нього постійне чергування до прибуття представкикш-відповІдних служб;
•повідомити про факт виявлення підозрілого предмету поліцію — місцеві підрозділи Подільське районне управління поліції ГУ НП в Одеській області, місцеві підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій - державні пожежно- рятувальні підрозділи.
   У випадку виявлення підозрілого предмета СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ самостійно проводити з ним будь-які дії (торкатися, нахиляти, переміщувати, підіймати та ін.).
У разі виявлення особи, що намагається безпосередньо застосовувати підозрілий предмет по можливості не дати їй випустити предмет з рук та використати тіло особи як екран для гасіння у разі вибуху ВП осколкової та фугасної дії.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!
Марна трата часу при загрозі вибуху може призвести до людських жертв!