9 листопада – День української писемності та мови.

Дата: 09.11.2022 11:57

9 листопада – День української писемності та мови.

Цього року відзначаємо його в умовах повномасштабної агресії Росії проти України. Війна спонукали багатьох громадян, які розмовляли російською, перейти на українську. Бо сьогодні це важливо. Бо мова має значення. Недарма ж українське підпілля на окупованих територіях використовує літеру «Ї» як символ спротиву російській агресії.

Російська імперська, а потім радянська тоталітарна системи цілеспрямовано намагалися знищити українську мову. Багато поколінь наших предків доклалися до того, щоб зберегти її. Наша мова вистояла, бо вона тутешня, народжена на цій землі. Має глибоку історію, унікальний фольклор, давню писемну культуру.

Цитуючи видатного українського мовознавця Юрія Шевельова: мова – чортячо небезпечний свідок історії народу, що даної мови вживає. Українська мова жива, вона розвивається. Маємо далі її берегти і розвивати.