11-13 січня відбудеться з’їзд суддів України, який має обрати вісьмох членів Вищої ради правосуддя.

Дата: 11.01.2023 10:43

11-13 січня відбудеться з’їзд суддів України, який має обрати вісьмох членів Вищої ради правосуддя, — Голова Верховної Ради України Ruslan Stefanchuk

Саме цей державний орган вносить подання про призначення суддів, притягує їх до дисциплінарної відповідальності та звільняє з посади, надає згоду на затримання чи утримання під вартою. За результатом проведеної реформи, ВРП також повинна буде сформувати новий склад Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка відповідає за кадрове наповнення усієї судової гілки влади.

Саме тому формування ВРП за новими правилами - це одна з умов виконання рекомендацій, наданих Україні зі статусом кандидата на членство в ЄС, та важлива складова для відкриття перемовин про вступ до ЄС.

Водночас запуск ВРП - це також вимога кожного українця, оскільки лише судова система, яка функціонує на засадах незалежності, відповідальності та підзвітності, зможе задовольнити запит суспільства на справедливість та утвердження верховенства права.

Тому звертаюся до з’їзду суддів України із закликом виконати свою частину зобов’язань та обрати гідних кандидатів до ВРП. Я нагадаю, що Верховна Рада України ще влітку виконала свою частину роботи, обравши двох членів Вищої ради правосуддя.

Навесні ми очікуємо звіт Європейської комісії про виконання Україною семи рекомендацій. Нам потрібна оцінка “відмінно”!

І для цього Україна повинна продемонструвати злагоджену роботу всіх державних органів та інституцій!