Як надати допомогу постраждалим на льоду.

Дата: 18.01.2023 15:06

Надання допомоги людині, яка провалилася під лід, – надзвичайно небезпечне заняття, потребує зібраності та виваженості в діях.

Щоб допомогти потерпаючому від лиха і не постраждати при цьому самому, варто дотримуватись наступних правил:

- Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання допомоги впоратись самотужки, чи краще покликати на допомогу ще когось. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано й обережно, щоб замість допомоги не погіршити становище.

- Простягніть потерпілому довгу жердину, дошку, палицю від лиж, лижу, хокейну ключку або киньте мотузку, зв'язані паски тощо. Якщо вам все ж таки необхідно вийти на лід, то ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи рятувальний засіб перед собою або кидаючи поперед себе мотузку чи пасок. Добре, якщо ви одягнете рятувальний жилет.

- Будьте якомога далі від ополонки, до самого краю крижини ні в якому разі не підповзайте. З відстані 3-4м простягніть постраждалому палицю, жердину чи киньте мотузку. Якщо мотузка чи трос закріплені на березі і не вистачає довжини, то, міцно тримаючись однією рукою за кінець мотузки, простягніть йому другу руку.

-Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому.

- Витягаючи постраждалого, попросіть його працювати ногами - так буде легше витягнути його з ополонки. Коли витягнете, не дозволяйте йому ставати на ноги, нехай він повзе слідом за вами до берега.

- Після того, як витягнете постраждалого на берег, негайно викличте "швидку медичну допомогу", а до її приїзду надайте потерпілому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму.

Будьте обачливі та обережні!

Дотримуйтеся правил та наших порад - і все буде гаразд!