Хто може не платити земельний податок у 2023 році.

Дата: 25.01.2023 14:52

Хто може не платити земельний податок у 2023 році.
  У 2023 році земельний податок сплачують власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та постійні землекористувачі-фізичні особи (п. 269.1 ст. 269 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI зі змінами та доповненнями).
   Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють ставки плати за землю та щодо земельного податку, на відповідній території. Рішення з цих питань доступні на сайтах територіальних громад.Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб наведено в ст. 281 Податкового кодексу України (ПКУ).

Зокрема, від сплати земельного податку звільняються:

-особи з інвалідністю першої і другої груп;
-фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
-пенсіонери (за віком);
-ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551 – ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
-фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

-для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше як 2 гектари;
-для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка: у селах – не більше як 0,25 гектара, у селищах – не більше, як 0,15 гектара; в містах – не більше, як 0,10 гектара;
-для індивідуального дачного будівництва – не більш, як 0,10 гектара;
-для будівництва індивідуальних гаражів – не більше, 0,01 гектара;
-для ведення садівництва – не більше, як 0,12 гектара.

Від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток в оренду платнику єдиного податку четвертої групи (п.281.3 ст. 281 ПКУ).