26 квітня – 37-ма річниця Чорнобильської катастрофи.

Дата: 19.04.2023 14:06

26 квітня виповнюється 37-а річниця аварії на ЧАЕС. Аварія на Чорнобильській АЕС торкнулася життя кількох поколінь і завдала непоправних втрат. Спричинила забруднення навколишнього середовища, на довгі роки перетворивши територію довкола станції на зону відчуження. Катастрофа позбавила домівок тисячі людей. Проте найголовніше - трагедія забрала багато життів протягом 37-ти років і продовжує забирати їх сьогодні.  Чорнобилю вдруге довелось пережити катастрофу - окупацію російськими загарбниками, які у перші дні війни, 24 лютого 2022 року окупували зону відчуження та ЧАЕС. Майже 36 днів Чорнобильська зона потерпала від мародерських та руйнівних дій. Вони вивезли унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС та примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення, електростанція 5 діб не отримувала зовнішнє живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива. Вони спотворили вулиці Чорнобиля, залишили вибухові снаряди та небезпечні пастки, розграбували офіси підприємств та автомобілі для перевезення РАВ.

Ми впевнені - Україна вдруге успішно подолає катастрофу, яка спричинена наслідками руzzкої окупації Чорнобильської зони. Кожен повинен пам‘ятати, що "мирний атом" залежить від нас! І від кожного нашого кроку і кожної нашої дії, залежить не тільки наше життя, а ще й життя тих хто поруч, життя країни.