Мітинг-реквієм в Слобідській громаді до дня Чорнобильської трагедії.

Дата: 26.04.2023 11:02

Сьогодні, 26 квітня, в Слобідській громаді відбувся мітинг-реквієм. У цей день, наша країна та весь світ вшановують одну з найстрашніших катастроф за часів існування людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Ця подія трапилась рівно 37 років тому, 1986 року о 1:23 год. за київським часом. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Участь у ліквідації цієї жахливої аварії взяло також багато мешканців Слобідської громади.

Прийшли вшанувати пам'ять всіх жертв страшної техногенної трагедії селищний голова Віктор Доцуленко, представники освіти та культури, працівники селищної ради, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС та небайдужі мешканці громади. Захід розпочав селищний голова, який звернувся до учасників мітингу зі словами поваги та вдячності. «Ось уже 37 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях.Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а наша пам’ять зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці. Та Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших громадян. Смертельні промені радіації виявилися безсилими перед героїзмом і самовідданістю тих чоловіків і жінок, які зійшлися в нерівному бою з ядерною стихією. Їхній подвиг назавжди увійшов до літопису мужності й патріотизму українського народу. В цей день усім, усім, хто став частиною великого подвигу - порятунку людей від атомного лиха ми бажаємо здоров’я, миру та довгих років життя. Гордість за Вашу мужність та незламність завжди житиме у серцях людей!» - наголосив селищний голова.

Наприкінці мітингу учасники вшанували річницю трагедії хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.