УВАГА! Сказ – вкрай небезпечна хвороба.

Дата: 01.05.2023 15:13

Цьогорічна статистика підтверджених випадків сказу у домашніх улюбленців значно вища за попередні роки. Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, при якому відбувається ураження центральної нервової системи з ознаками поліоенцефаломієліту, супроводжується паралічами та закінчується смертю. Вірус сказу передається через слину, тобто найпоширенішими шляхами зараження є:
укус, якщо тварина вкусила іншу тварину чи людину;
якщо слина потрапила на ушкоджені ділянка шкіри (рану, подряпину тощо);
якщо слина хворої тварини потрапить на слизові оболонки іншої тварини чи людини.
Інкубаційний період захворювання триває від кількох днів до кількох місяців.
СИМПТОМИ:
У собак бувають протилежно різні прояви: інколи тварина стає агресивною, не може знайти собі місця, має розширені зіниці та може кидатись на людей (навіть господарів); може почати їсти неїстівні предмети (каміння, палиці).
Інколи ж собака навпаки стає млявою та спокійною, може вкусити лише, якщо її спровокувати, постійно ховається, не хоче пити, може відмовлятись від їжі, язик звисає з рота та капає слина.
В усіх випадках посилюється параліч та невдовзі тварина помирає.
Клінічна картина може бути різною.
ВАЖЛИВО! Якщо поведінка улюбленця змінюється – це має насторожити господаря.
У котів сказ має більш гострий перебіг. Тварина стає занепокоєна, з'являється хриплість голосу, погляд стає переляканий. У стані агресії коти нападають на господарів, інших людей. Під час нападу тварину важко «відірвати» через спазм жувальних м'язів.
ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА УЛЮБЛЕНЦЯ
Вакцинація тварин – єдиний дієвий метод. Адже провакциновані собаки/коти, якщо їх покусала хвора тварина, не є джерелом зараження, в них не виникає агресії, бажання кусати, не виділяється слина, вірус сказу в слині відсутній.
Нагадаємо, що в Україні необхідно щорічно (згідно з законодавством України) вакцинувати собак проти сказу.
КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ?
Якщо виникла підозра зараження необхідно якнайшвидше звернутись до державної ветеринарної клініки та, обов'язково, попередити лікарів!
Людині, яка контактує з твариною потрібно бути максимально обережною та також звернутись до лікаря.