Слобідська громада

Одеська область, Подільський район

відповідІ на запитання у рубриці - ЗАПИТАННЯ ВІДПОВІДІ

Дата: 12.05.2023 11:52
Кількість переглядів: 39

Працівника перевели на іншу посаду під час воєнного стану, згідно статті 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», чи потрібно буде повернути працівнику його заробітну плату та посаду після закінчення воєнного стану?

Відповідь: У період дії воєнного стану роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди (крім переведення на роботу в іншу місцевість, на території якої тривають активні бойові дії), якщо така робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я, лише для відвернення або ліквідації наслідків бойових дій, а також інших обставин, що ставлять або можуть становити загрозу життю чи нормальним життєвим умовам людей, з оплатою праці за виконану роботу не нижче середньої заробітної плати за попередньою роботою.

 У період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених частиною третьою статті 32 та статтею 103 Кодексу законів про працю України, здійснюється не пізніш як до запровадження таких умов.

 У разі, якщо колишні істотні умови праці не можуть бути збережені, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 Кодексу законів про працю України (ч. 4 ст. 32 КЗпП).

 Отже, враховуючи викладене, якщо працівник погодився із істотними змінами умов праці та не звільнився з підприємства припинення дії Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» не є обов’язковою підставою для переведення працівника на попередні умови праці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.