УВАГА! ОСТЕРІГАЙТЕСЬ ШАХРАЙСЬКИХ МАГАЗИНІВ В ІНСТАГРАМ.

Дата: 31.05.2023 13:47

Соціальні мережі, такі як Instagram, стали популярними платформами для спілкування, ділення фотографіями та знайомства з новими людьми. Однак, разом зі зростанням популярності Instagram з'явилися і шахраї, які намагаються використовувати цю платформу для злочинних дій.

Шахраї часто створюють фейкові профілі, які намагаються піддати вас обману. Вони можуть використовувати фотографії з Інтернету, щоб створити враження, що це реальна особа. Ці фейкові профілі можуть надсилати вам приватні повідомлення з пропозиціями про роботу, продаж фальшивих товарів або навіть запитами про особисті дані.

Як захиститись: Перед тим, як прийняти будь-які пропозиції або відповісти на повідомлення від незнайомих осіб, завжди перевіряйте профіль. Подивіться, скільки часу існує профіль, скільки підписників у нього, які фотографії він публікує. Якщо щось виглядає підозріло, краще уникати будь-якого контакту.

Інша поширена схема шахрайства в Instagram - це обіцянки виграти великі суми грошей або цінні призи через участь у лотереї. Шахраї створюють пості, в яких просять підписатись на їх профіль, вказати номер телефону або відправити гроші для участі в лотереї. Звичайно, після цього шахраї зникнуть, залишивши вас без грошей і призу.

Як захиститись: Будьте пильними і не вірте виграшам лотерей, які ви ніколи не учасник. Не надсилайте особисту інформацію або гроші незнайомим особам, особливо через соціальні мережі.

Фішингові атаки:

Фішинг - це метод, який шахраї використовують для отримання вашої особистої інформації, такої як паролі або номери кредитних карток. Шахраї можуть надсилати вам листи або повідомлення, які виглядають як офіційні повідомлення від Instagram або інших відомих компаній. Вони можуть просити вас оновити свої дані або змінити пароль через посилання, яке насправді веде на підроблений сайт.

Як захиститись: Ніколи не відкривайте посилання, які виглядають підозріло або надійшли від незнайомих осіб. Завжди перевіряйте URL-адресу сайту, перш ніж вводити свої дані. Використовуйте двофакторну аутентифікацію для збільшення безпеки вашого облікового запису.

Шахраїв в Instagram можна зустріти на кожному кроці, але знання про їх схеми та заходи безпеки можуть допомогти вам уникнути обману. Завжди будьте пильними, перевіряйте профілі та будьте обережними при наданні особистої інформації. Інстаграм може бути прекрасною платформою для взаємодії, але лише з урахуванням заходів безпеки ви можете насолоджуватись його перевагами.