УВАГА АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА!

Дата: 21.06.2023 10:13

УВАГА АМБРОЗІЯ ПОЛИНОЛИСТА!

Амброзія полинолиста — це однорічна трав’яниста рослина зовнішнім виглядом схожа на коноплю, а розмірами і формою листків нагадує полин гіркий (звідки й назва полинолиста). Стебло і листя опущені. Проростає у межах температур 6 - 22°С, сходи з'являються з глибини до 8 см у березні - травні.

Амброзія полинолиста, визнана злісним ярових бур’яном, знайшла свій притулок на величезній території нашої країни, розпростертої плоть до берегів Тихого океану.

ШКОДОЧИННІСТЬ РОСЛИНИ:

Пилок амброзії - сильний алерген, що негативно впливає на екологічну ситуацію, а також є небезпечним для здоров’я людини, викликаючи у них тяжке захворювання – поліноз. Пилок амброзії, потрапляючи у ніс, бронхи, очі, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до нападів бронхіальної астми.

МЕТОДИ БОРОТЬБИ З РОСЛИНОЮ:

Перший, знищити бур'ян, витіснивши його іншими багаторічними та газонними травами.

Другий метод – скошування. Найефективніше косити амброзію саме в період бутонізації, коли рослина працює не на нарощування маси, а на формування квітки. Однак, одним із найефективніших методів є виривання амброзії з корінням.

САМОСТІЙНО ЗНИЩУВАТИ ЦЕЙ БУР’ЯН, ОСОБЛИВО КОЛИ ВІН У СТАДІЇ ЦВІТІННЯ, СЛІД ЛИШЕ В ЗАХИСНИХ РУКАВИЧКАХ, ОКУЛЯРАХ І МАСЦІ.