ФЕРМЕРСЬКІ ГОСПОДАРСТВА ЗМОЖУТЬ ДОЛУЧАТИСЬ ДО КРЕДИТНИХ СПІЛОК.

Дата: 18.07.2023 15:05

Верховна Рада на засіданні в п'ятницю, 14 липня, ухвалила нову редакцію закону «Про кредитні спілки». Відповідний законопроєкт №5125 підтримали 258 депутатів. Про це пише LIGA.Бізнес.

Як зазначається, депутати повністю переписали чинний закон про кредитні спілки, який був ухвалений понад 20 років тому і суттєво застарів.

Так, законопроєкт передбачає:

• Розширення членства в кредитних спілках. Якщо зараз до їх складу можуть входити лише фізичні особи, то, за новим законом, до кредитних спілок зможуть долучатися фермерські господарства, кооперативи, профспілки, релігійні організації, ОСББ та мікропідприємства.

• Також розширяється перелік послуг спілок. Так, члени кредитних спілок, не звертаючись до банку, зможуть переказувати кошти, оплачувати послуги компаніям-постачальникам, здійснювати обмін валют.

• Запроваджуються коригувальні заходи та заходи раннього втручання. Це дозволить виявляти та реагувати на проблеми у діяльності кредитної спілки на ранніх етапах, щоб уникати турбулентності на ринку.

• Врегульовується процедура виходу кредитних спілок із ринку. Такий крок захистить права членів кредитної спілки від недобросовісних учасників ринку.

• Розширюється перелік інструментів для підтримання фінансової стійкості та ліквідності кредитних спілок тощо.