Сьогодні, у День Української Державності, ми нагадуємо самим собі, що нашій державній традиції – точно понад тисячоліття.

Дата: 28.07.2023 12:41

Русь утвердилася як потужна середньовічна держава за правління Володимира Великого та його сина Ярослава Мудрого тут, на київських пагорбах. А вибір князем Володимиром християнства як державної релігії став цивілізаційним вибором, який зробив Україну частиною європейського культурного простору.

Тому ми відзначаємо День Державності тоді, коли християнські церкви в Україні вшановують памʼять про князя Володимира та хрещення Русі. Цього року – це 28 липня, проте з наступного День Державності відзначатиметься 15 липня у звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря.

Пропонуємо вашій увазі інфографіку, яка показує, що сучасна Україна є спадкоємицею різних державних утворень на її території, починаючи з Русі.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису