Володимир Зеленський звернувся до учасників саміту Триморʼя в Румунії.

Дата: 07.09.2023 07:03

«Солідарність – ось що посилює Європу. Але коли політика у Європі йде врозріз та ігнорує спільні зобов’язання та спільні цінності... Коли це відбувається в розпал жорстокої агресії проти всього європейського, програють усі. Усі! І лише час відділяє нас від моменту, коли наслідки такої втрати відкриються. Україна категорично проти будь-яких подальших обмежень на експорт нашого зерна! Будь-які обмеження українського експорту зараз є нарощуванням руйнувань, завданих російськими терористами. Це саме те, що є. І ми сподіваємося на єдність. І сподіваємося, що єдність переможе. Нехай солідарність і надалі об’єднує нас! Нехай провина за страждання у Європі буде лише на Росії».

Володимир Зеленський звернувся до учасників саміту Триморʼя в Румунії. Ініціатива Тримор’я заснована у 2016 році. Нині вона об’єднує 12 держав: Австрію, Чехію, Словаччину, Польщу, Угорщину, Румунію, Болгарію, Латвію, Литву, Естонію, Словенію та Хорватію. Мета Ініціативи – стимулювати економічний розвиток і партнерство країн-учасниць. Сьогодні на саміті Ініціативи Тримор'я в Бухаресті було ухвалено рішення про те, що Україна стає її асоційованою учасницею. Це дасть нашій країні змогу отримати доступ до інвестицій, стратегічних взаємозв’язків і бути краще підготовленою до відновлення.