Сьогодні, 10 жовтня відзначається всесвітній День ментального здоров’я.
Як давно ви питали у себе: “Агов, друже, ти як?” Цікавилися колись своїм внутрішнім станом, турбувалися про своє психічне здоровʼя?
У День ментального здоровʼя, який щороку відзначається 10 жовтня, пропонуємо поставити собі таке питання і чесно на нього відповісти. Спробуйте знайти сили заглянути всередину себе і подивитися, що там насправді. Без страху перед осудом і упередженнями.
І якщо таки ви нині “не ок”, то спробуйте покращити свій психоемоційний стан. Як це зробити? Залежить від багатьох факторів. Обирайте, з огляду на свої потреби і можливості.
Найперше – можна практикувати техніки самодопомоги
Наприклад, із Аптечки психологічної самодопомоги, яку можна подивитися або завантажити за посиланням: http://surl.li/jdqbt
Звернутися на одну з “гарячих ліній”
Якщо самотужки впоратися не виходить або варто з кимось поспілкуватися чи порадитися – зверніться на лінію психологічної підтримки. Інколи буває важливим і помічним – просто почути голос та пораду іншої людини. Обрати можна за посиланням: http://surl.li/lyrha
Звернутися до фахівця з охорони психічного здоровʼя (психолога, психіатра чи психотерапевта): http://surl.li/lyrcb
Кожна людина, навіть найміцніша духом і сильна фізично, може почуватися часом погано. Це нормально, і немає нічого соромного у тому, щоб звернутися до фахівця з ментального здоров'я. Або попросити підтримки у людей, яким довіряєш – адже це допомагає.
Зокрема, за даними згаданого дослідження, 52% українців помічають, що спілкування з іншими людьми позитивно впливає на їхній стан у період стресових подій.
Тож частіше запитуйте себе Ти як? й пильнуйте свій психічний стан. Адже з ним, як і з фізичним здоровʼям, діє принцип: чим раніше почати лікування – тим легше, швидше і менш затратним буде процес одужання.
Бережіть себе і будьте здорові!