Співпраця центрів зайнятості з територіальними громадами – шлях до вирішення актуальних питань
5 лютого 2024 року з робочим візитом до Слобідської селищної ради завітала заступник начальника Кодимського відділу Подільської філії Одеського обласного центру зайнятості Шпак Ольга Борисівна.
В зв’язку з цим, в Слобідській селищній раді, під головуванням селищного голови Віктора Доцуленко відбулась нарада, в якій взяли участь заступник селищного голови, начальник КП «Водоканал Слобідка», секретар селищної ради та начальники структурних підрозділів. Також на нараду були запрошені внутрішньо-переміщені особи, які проживають на території громади та мають зацікавленість в працевлаштуванні. Під час зустрічі були презентовані послуги служби зайнятості, обговорені питання подальшої співпраці та заплановано проведення спільних заходів.
Заступник начальника Кодимського відділу Подільської філії Одеського обласного центру зайнятості розпочала свій виступ з ознайомлення учасників з урядовою програмою «Грант для ветеранів та членів їх сімей», яка реалізується в рамках урядового проєкту «єРобота» та супроводжується службою зайнятості з квітня місяця минулого року.
Що це за програма і хто може отримати кошти?
Програма спрямована на розбудову ветеранського бізнесу в Україні, а головне - на створення нових робочих місць. Ветерани, особи з інвалідністю внаслідок війни або один із подружжя можуть отримати кошти в сумі від 250 тис. до 1 млн гривень на започаткування або розвиток вже діючого бізнесу. Посадовиця ознайомила присутніх з порядком надання мікрогрантів та грантів для ветеранів на створення або розвиток бізнесу. Як наголосила Ольга Борисівна, отримання фінасування надасть змогу почати власну справу або розширити бізнес всім, хто має план , необхідні навички та бажання. Наголошено, що подання заявки на грант можливо здійснити в Дії.
Також ознайомила учасників про послуги для ВПО.
Роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості на умовах строкового трудового договору, для отримання компенсації протягом двох місяців з дня працевлаштування подає центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці довільної форми та копії трудового договору між ним і працівником та розпорядчого акта про прийняття на роботу, завірені в установленому порядку.
Яка ж компенсація витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО? Сума компенсації щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО становить 7 100 грн. Максимальна тривалість витрат компенсації становить 3 місяці, для інвалідів – 6 місяців.
Подати документи на отримання компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб також можливо через Портал Дія.
У ході обговорення було запропоновано присутнім ВПО можливість виконувати суспільно корисні роботи в громаді. Роз’яснено про умови оформлення та фінансування робіт.
На завершення наради представник центру зайнятості спільно з кращими роботодавцями Слобідської громади підписали угоди про подальшу співпрацю, яка передбачає визначення поточної та перспективної потреби роботодавців у кадрах, формування якісної бази пропозицій легальної роботи на території громади з метою оперативного їх укомплектування, надання допомоги шукачам роботи у працевлаштуванні та інше.
По закінченню заходу присутні погодилися продовжити проведення подібних зустрічей у майбутньому, відзначили їх важливість, практичність та актуальність.