10 квітня - День звільнення Одеси від нацистських загарбників.
У цей день в 1944 році в ході Одеської операції війська 3-го Українського фронту за сприяння Чорноморського флоту звільнили місто від німецько-фашистських загарбників сьогодні на Одещину знову прийшла війна. Навряд чи воїни, які в 44-му вибивали фашистську нечисть з вулиць Одеси, могли собі уявити, що у наступному столітті місто будуть бомбити російські кораблі, рашистські окупанти захоплять частину української землі та чинитимуть звірства за лекалами своїх ідейних попередників-нацистів.
Тому сьогодні ця дата набуває нового сенсу. Жителі Одещини вшановують пам’ять не лише полеглих визволителів міста у Другій світовій війні, а й загиблих своїх синів і доньок у війні сучасній — з росією, а також висловлюють слова щирої подяки усім захисникам України за можливість вільно жити у своєму домі, за те, що жодного окупанта немає в нашому сонячному краї.
Працівники Слобідської селищної ради,відділу освіти і культури та Центру культури вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні та загиблих у війні з росією хвилиною мовчання та покладанням квітів.