БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ
Люди навчилися пристосовуватися. До втоми після різкої зміни часових поясів, до погодних примх і спалахів на сонці, до гучної музики у сусідній квартирі. І якщо в останньому прикладі в наших силах переїхати у затишне місце, то в усіх інших – доведеться працювати з тим, що вже є, і адаптуватися.
👉 Ті самі принципи діють і з просторами. Не завжди ми можемо побудувати щось нове. І тоді вже наявні локації / будівлі доведеться трансформувати у безбар’єрні – це ще називають розумним пристосуванням.
📖 Рецепти на такі випадки зібрані у спеціальному посібнику – Альбомі безбар‘єрних рішень, створеному у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська. Вони ж стануть у нагоді, якщо при новому будівництві немає можливості всюди застосувати універсальний дизайн.
Пам’ятаємо, що адаптація не будує безбар’єрні маршрути, а тільки створює можливості для розв’язання локальних проблем. Наприклад:
📍 Приставна рампа до дверного отвору з порогами (в універсальних безбар’єрних рішеннях таких порогів від початку не існує).
📍 Накладне сидіння для дитини на стандартний унітаз (у доступній вбиральні передбачені дитячі унітази).
📍 Додатковий поручень навколо умивальника (у комфортному просторі встановлені умивальники з можливістю опирання).
❗️ Розумне пристосування – це вимушене рішення. І користуватися ним варто у критичних ситуаціях, коли немає інших варіантів дотримуватися принципів безбар'єрності.
Проєкт реалізовано Безбар'єрність спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія GIZ Ukraine за фінансування Урядів Німеччини (Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kyjiw) та Швейцарії (Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні).