Увага! Важлива інформація для аграріїв.
Шановні аграрії! До Вашого відома
Згідно із Законом:
- знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.;
- порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 до 4 тис. 590 грн. і на посадових осіб - від 4 тис. 590 грн. до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн. до 18 тис. 360 грн. для посадових осіб;
- випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - карається штрафом від 3 тис. 60 грн. до 6 тис. 120 грн. для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн. для посадових осіб;
- якщо ті ж дії вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - від 6 тис. 120 до 12 тис. 240 грн.
Також Закон вносить зміни до статей 241 та 245 Кримінального кодексу, згідно з якими штрафи за забруднення атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров'я людей або для довкілля речовинами тепер становитимуть від 1800 до 3600 НМДГ. За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також сухих дикорослих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом штрафи зростають до 5400 - 9000 НМДГ.
Літо — відповідальна пора для хліборобів. Під час жнив трудівники фермерських господарств, сільгосппідприємств місцевих громад роблять все від них можливе, щоб без втрат зібрати та зберегти вирощений врожай. Особливо важливим завданням є збереження його від вогню.
Найпоширенішою причиною пожеж під час жнив є необережне поводження з вогнем у хлібних масивах. Найменша необережність — паління, кинутий недопалок, розведення багать, спалювання пожнивних залишків, іскри від сільгоспмашин, а також технічна несправність збиральних машин і порушення правил пожежної безпеки при їх експлуатації можуть призвести до знищення врожаю.
Тому звертаємось до керівників фермерських господарств, сільгосппідприємств та інших агроформувань з проханням дотримуватись вимог правил пожежної безпеки під час збирання та зберігання врожаю. Обов’язково оборюйте земельні масиви. Адже незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі та, як наслідок, призвести до значних матеріальних збитків, а іноді й людських жертв.
Окремо наголошуємо на тому, що в період збирання врожаю категорично забороняється: спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема й на тих, де жнива закінчилися. У випадку, якщо лиха уникнути не вдалося й пожежа на хлібному масиві все ж таки виникла, негайно потрібно повідомити у пожежно-рятувальну службу за номером 101, потім приступити до оборювання осередку пожежі по периметру, щоб унеможливити поширення полум’я далі. До приїзду пожежних підрозділів необхідно намагатися самостійно ліквідувати пожежу наявними силами та засобами й пристосованою до гасіння технікою.