ДПС в Одеській області інформує! Актуальні новини!

Дата: 22.10.2024 10:43
Кількість переглядів: 62

Фото без опису

Відомості, які повинна містити довідка про доходи, що додається до декларації на отримання податкової знижки.

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника податків, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім загальної інформації про фізичну особу (П. І. Б, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається обов’язково наступна інформація:

сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою);

розмір та сума податкової соціальної пільги;

сума нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб.

Відповідно до підпункту «в» пункту 176.1 статті 176 ПКУ платники податків зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи за встановленою формою.

На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

При цьому особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку (підпункт «в» пункту 176.2 статті 176 ПКУ).


Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 Кодексу. До даного переліку включається:

- частина суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 Кодексу;

- сума коштів або вартість майна, переданих платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна, у розмірі, що не перевищує 4 відсотки суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року;

- сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року;

- сума витрат платника податку на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім'ї першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом платника податку, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю - суму, визначену в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу (у 2014 році – 1710 грн.);

б) при страхуванні члена сім'ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім'ї чи за їх сукупністю - 50 відсотків суми, визначеної в абзаці першому підпункту 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 цього Кодексу, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім'ї (у 2014 році – 855 грн.);

- сума витрат платника податку на:

- оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

- оплату вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

- сума коштів, сплачених платником податку у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

- сума витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.


Податкова знижка: частину витрат на навчання в інтернатурі вищого медичного закладу можна відшкодувати.

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що згідно з пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), платник податку на доходи фізичних осіб має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, або у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти таким платником податку та/або членом його сім'ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір'ю, батьком-вихователем, матір'ю-вихователькою.

Статтею 28 Закону України від 01 липня 2014 року N 1556-VII "Про вищу освіту", із змінами та доповненнями (далі - Закон N 1556), визначено типи закладів вищої освіти.

Пунктом 3 частини третьої ст. 61 Закону N 1556 визначено, що до інших осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, належить, зокрема, лікар (провізор)-інтерн - особа, яка має ступінь магістра медичного або фармацевтичного спрямування, виконує програму підготовки в інтернатурі за відповідною спеціальністю під керівництвом лікаря закладу охорони здоров'я та закріпленого за ним викладача кафедри закладу вищої освіти, що здійснює підготовку лікарів (провізорів)-інтернів, та бере участь у наданні всіх видів медичної допомоги, передбачених вимогами освітньо-кваліфікаційної характеристики.

Згідно з п. 2 розд. I Положення про інтернатуру, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 22.06.2021 N 1254, із змінами та доповненнями, інтернатура - форма первинної спеціалізації осіб за лікарськими та фармацевтичними/провізорськими спеціальностями для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста або фармацевта/провізора-спеціаліста.

Програма підготовки в інтернатурі - єдиний комплекс освітніх та практичних компонентів, спланованих і організованих закладами вищої освіти і базами стажування лікарів (фармацевтів/провізорів)-інтернів з метою забезпечення набуття лікарями (фармацевтами/провізорами)-інтернами компетентностей, необхідних для отримання кваліфікації лікаря-спеціаліста або фармацевта/провізора-спеціаліста, та який ґрунтується на академічній доброчесності, медичній і фармацевтичній етиці та деонтології, доказовій медицині.

Враховуючи викладене, суми коштів, сплачені платником податку на користь закладу вищої освіти для компенсації вартості навчання такого платника податку, іншого члена його сім'ї першого ступеня споріднення, у інтернатурі, при додержанні всіх норм ст. 166 ПКУ, можуть прийматися у розрахунок податкової знижки такого платника податку за звітний рік.

Нагадуємо, що за результатами 2023 року платники мають право скористатись податковою знижкою та подати річну податкову декларацію по 31 грудня 2024 року (включно).


До якого контролюючого органу мають право звернутися фізособи (громадяни) для звірки даних щодо плати за землю.

Відповідно до пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу (далі – ПКУ) плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно з абзацами сьомим – дванадцятим п. 286.5 ст. 286 ПКУ платники плати за землю мають право письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку (з дотриманням вимог, визначених п. 42.4 ст. 42 ПКУ) звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), для проведення звірки даних щодо:

розміру площ та кількості земельних ділянок, земельних часток (паїв), що перебувають у власності та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пп. 281.4 і 281.5 ст. 281 ПКУ;

розміру ставки земельного податку;

нарахованої суми плати за землю.

При виявленні розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником плати за землю на підставі оригіналів відповідних документів або належним чином засвідчених копій таких документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки плати за землю контролюючий орган, до якого звернувся платник плати за землю, проводить протягом десяти робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком суми податку. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок або право на декілька земельних часток (паїв), щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю) (абзац шостий п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

Фізичні особи з використанням кваліфікованого електронного підпису мають можливість переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань з плати за землю, в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через вебпортал ДПС.

Отже, для звірки даних щодо плати за землю фізичні особи (громадяни) звертаються із відповідними документами письмово або в електронній формі (через меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету) до головних управлінь ДПС в областях та м. Києві за своїм місцем реєстрації або місцем знаходження будь-якої з земельних ділянок.


Чи необхідно СГ застосовувати РРО та/або ПРРО у разі відправки товарів будь-яким експедитором, оплата за які здійснюється у відділенні небанківського надавача платіжних послуг на платіжний рахунок такого суб’єкта, відкритий в ньому?

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що правові засади
застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або
програмних РРО (далі – ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та
послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про
застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського
харчування та послуг» (далі – Закон № 265). Дія його поширюється на усіх
суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників
(уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові
операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування
і послуг та застосування РРО/ПРРО встановлено ст. 3 Закону № 265.
Так, п. 2 ст. 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання
зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або
відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з
використанням мережі Інтернет, в обов’язковому порядку розрахунковий
документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції (далі –
фіскальний чек), створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі,
але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на
якому встановлений ПРРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його
зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних,
що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового
документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної
пошти).
Обов’язок застосування РРО або ПРРО залежить не від форми розрахунків,
а виникає виключно за наявності обставин, що супроводжують господарські
операції суб’єкта господарювання, які чітко визначені законодавством, у тому
числі, нормами його прямої дії, які встановлюють винятки із загальних правил.

Також, частиною одинадцятою ст. 11 Закону України від 03 вересня 2015
року № 675-VIII «Про електронну комерцію» передбачено, що покупець
(замовник, споживач) повинен отримати підтвердження вчинення електронного
правочину у формі електронного документа, квитанції, товарного чи касового
чека, квитка, талона або іншого документа у момент вчинення правочину або у
момент виконання продавцем обов’язку передати покупцеві товар.
Підтвердження вчинення електронного правочину повинно містити такі
відомості: умови і порядок обміну (повернення) товару або відмови від виконання
роботи чи надання послуги; найменування продавця (виконавця, постачальника),
його місцезнаходження та порядок прийняття претензії щодо товару, роботи,
послуги; гарантійні зобов’язання та інформація про інші послуги, пов’язані з
утриманням чи ремонтом товару або з виконанням роботи чи наданням послуги;
порядок розірвання договору, якщо строк його дії не визначено.
Крім того, абзацами 2, 3 частини одинадцятої ст. 8 Закону України від 12
травня 1991 року № 1023-XII «Про захист прав споживачів» визначено, що під
час продажу товару продавець зобов’язаний видати споживачеві розрахунковий
документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату
продажу, або відтворити на дисплеї програмного реєстратора розрахункових
операцій (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор
розрахункових операцій) QR-код, що дає змогу особі здійснювати його
зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних,
що в ньому містяться, або надіслати електронний розрахунковий документ на
наданий споживачем абонентський номер чи адресу електронної пошти.
Розрахунковий документ має бути виданий або створений в електронній
формі не пізніше моменту передачі товару (послуги).
Враховуючи викладене, суб’єкт господарювання при відправці товарів
будь-яким експедитором, оплата за які здійснюється з використанням послуг або
у відділенні небанківського надавача платіжних послуг на платіжний рахунок
такого суб’єкта, зобов’язаний застосовувати РРО та/або ПРРО з обов’язковою
видачею у паперовій та/або електронній формі фіскального касового чека, в
якому зазначено форму оплати – безготівкова.


Чи може один із батьків отримати податкову знижку за навчання дитини, якщо в документах про сплату зазначено іншого із батьків?

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що право платника
податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат,
дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її
нарахування визначені статтею 166 ПКУ.
Відповідно до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 ПКУ платник
податку має право включити до податкової знижки у зменшення
оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового
року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням
положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ, витрати у вигляді суми коштів, сплачених
платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної,
загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для
компенсації вартості здобуття відповідної освіти таким платником податку та/або
членом його сім'ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою
встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім'ї,
дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено
відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір'ю,
батьком-вихователем, матір'ю-вихователькою.
Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей
розділу IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної
особи, у тому числі усиновлені (підпункт 14.1.263 пункту 14.1 статті 14 ПКУ).
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного
податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними
платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними
або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують
продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою
(їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких
обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і
строк оплати за такі товари (роботи, послуги)) (підпункт 166.2.1 пункту 166.2
статті 166 ПКУ).

Копії зазначених у підпункті 166.2.1 пункту 166.2 статті 166 ПКУ
документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з
податковою декларацією про майновий стан і доходи, а оригінали цих документів
не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником
податку протягом строку давності, встановленого ПКУ (підпункт 166.2.2 пункту
166.2 статті 166 ПКУ). 
У разі якщо відповідні витрати підтверджені електронним розрахунковим
документом, платник податків зазначає в податковій декларації лише реквізити
електронного розрахункового документа.
Суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного
права людини на освіту, прав та обов'язків фізичних і юридичних осіб, які беруть
участь у реалізації цього права, регулює Закон України від 05 вересня 2017 року
№ 2145-VІІІ "Про освіту".
Частиною шостою статті 79 Закону № 2145 встановлено, що розмір та
умови оплати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації,
за надання додаткових освітніх послуг встановлюються договором. 
Договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату.
Враховуючи викладене, з метою використання права на податкову знижку у
зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року,
нарахованого у вигляді заробітної плати, платник податку має право включити
фактично здійснені ним витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь
вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти для
компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або
члена його сім'ї першого ступеня споріднення, підтверджені відповідними
платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними
чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують надавача послуг і
особу, яка звертається за податковою знижкою (їх отримувача), а також копією
договору в якому обов'язково повинно бути відображено заклад освіти – надавача
послуг і здобувача освіти – отримувача послуг (його законного представника),
вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги.
При цьому, в договорі про навчання повинні бути зазначені прізвище, ім'я
та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних