Південне Міжрегіональне управління Державної служби з питань праці України ІНФОРМУЄ!
Сьогодні у рубриці #ЗАПИТАННЯ_ВІДПОВІДІ розглядаємо, який випробувальний термін при прийнятті на роботу?
положенням ч. 1 ст. 27 Кодексу законів про працю України (далі - Кодекс) зазначено, що строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, - шести місяців.
Згідно з ч. 2 ст. 27 Кодексу строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця.
Разом з цим ч. 3 ст. 27 до строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини.
Турбота про ментальне здоров’я важлива для підтримки здорових стосунків із собою. У період війни та післявоєнний час це допоможе чітко мислити, реагувати та запобігти розвитку проблем.
Декілька дієвих порад, як співробітники можуть подбати про свій психо-емоційний стан:
Баланс: розподіліть час між роботою, хобі та відпочинком та на-магайтеся дотримуватися балансу.
Управління стресом: використовуйте техніки самодопомоги та са-морегуляції, медитації або йоги для зняття напруги.
Професійна допомога: звертайтеся за підтримкою до фахівців з психічного здоров’я (психолога, лікаря, психотерапевта).
Міжособистісні взаємозв'язки: приділяйте достатньо часу стосун-кам з родиною, друзями, близькими для вас людьми.
Здорові звички та спосіб життя: збалансоване харчування, регуля-рні фізичні вправи та повноцінний сон – запорука гарного самопочуття.
Більше інформації про психосоціальну підтримку на робочому місці: https://pratsia.in.ua/.../psykhosotsialna-pidtrymka-na...
Тетяна (ім’я змінене), яка працювала прибиральницею в одному із навчальних закладів Одеської області звернулася до Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці. У минулому році, жінка під час виконання свої посадових обов’язків, отримала травму правої руки. Адміністрація школи вирішила приховати даний нещасний випадок, відмовивши жінці у проведені розслідування згідно вимог чинного законодавства та пообіцявши Тетяні грошову допомогу на лікування.
Працівниця спочатку погодилася, але травма виявилася тяжкого ступеня і потребувала тривалого лікування. Тоді жінка і звернулася до Південного міжрегіонального управління із заявою щодо прихованого нещасного випадку на виробництві.
Фахівцем міжрегіонального управління було проведено превентивний захід у навчальному закладі та роз’яснено роботодавцю щодо його відповідальності за вчинення протиправних дій, після чого в закладі таки проведено розслідування та складено відповідний акт. Тетяна отримала всі належні їй виплати на відшкодування щодо заподіяної травми.